Australia

Ipswich hockey fixtures | Townsville Bulletin

Ipswitch Hockey Association

Men’s / Men’s Equipment May 7-9

Friday (Field, Time, Umpire, Tech Bench): A2 grade- Hancock Brothers v West, 1, 7:00 pm, Arthur, Richard / Michelle, Hayden, L Haley.

Grades: East v North, 1, 8:30 pm, Arthur, Richard / Michelle, Hayden, L Haley / R Chandler.

Saturday: J2 grade -Easts Gold v Norths, 1, 10:10 am, Meloury, Aliesha / Jackwitz, Steele, R Chandler; Hancock Brothers v West, 4, 10:10 am, Batten, Andrew / TBA.

J1 grade: Easts v Bellbowrie, 2, 11:30 am, Stenzel, Rhys / Eleison, Mark, M Mollett.

R2 grade: Easts Black v Easts Gold, 1, 1pm, Herron, Jonathan / Dobbs, George, P Alchin; Bellbowrie v Wests, 2, 4pm, Kinnane, Brent / McManus, Ben, P Alchin

Reserve grade: Easts v Norths, 1, 5:30 pm, McManus, Ben / Kinnane, Brent, J Walker / L Haley.

Sunday: J1 Grade – Wests v Norths, 1, 1pm, McManus, Ben / Herron, Jonathan, KBatten.

Reserve grade: Wests v Hancock Brothers, 2, 2:30 pm, Kinnane, Brent / Collier, Jasmine, P Alchin / B Gotting.

Grades: Wests v Hancock Brothers, 1, 4pm, Mantell, Chris / Walker, Nat, B Gotting / L Haley.

R2 grade: Norths v Hancock Brothers, 2, 4pm, Eleison, Mark / McManus, Ben, SSmith.

A2 grade: Swift v Northern Striker, 2, 5:30 pm, Plovke, Riley / TBA, C Gotting.

Goodbye: A2 – East; J1 – Hancock Brothers; J2 – East Black.

Promising Development: Ipswitch Female Coach Aspiring to Be Together

MAGPIES SWOOP: West gets stronger after a quiet start

Women’s and girls’ equipment May 7-9

Friday (Field, Time, Umpire, Tech Bench): A2 grade – Vets v Wests, 2, 7pm, Hocking, Hugh / Gotting, Bernie, C Gotting; Thistle v Bellbowley, 2, 8:30 pm, Gotting, Bernie / Hooking, Hugh, C Gotting.

Saturday: E Grade – Easts v Norths, 2, 10:10 am, Simpson, Hannah / McPeake, Tamara, M Follett; Hancock Brothers v West, 3, 10:10 am, Hollis, Jazzmin / Profke, Bella: Thistle v Swift, 5, 10: 10 am, mall, page / gotting, barney.

D grade: Easts v Hancock Brothers, 1, 11:30 am, Meloury, Aliesha / Hocking, Hugh, RChandler.

C grade: Easts v Northern Striker, 2, 1:00 pm, McPeak, Kianarin / Altin, Pauline, K Batten.

R2 grade: Norths v Easts, 1, 2:30 pm, Herron, Jonathan / Gotting, Bernie, TBA; Veterinarian v Hancock Brothers, 2, 2:30 pm, Dobbs, George / Nipeles-The Sims, Christina, C Gotting.

Resolution grade: Easts v Bellbowrie, 1, 4pm, Nipperess-Sims, Christina / Eleison, Mark, J Walker / R Chandler; Thistle v Hancock Brothers, 2, 5:30 pm, Walker, Nut / McPeak, Kyrieline, B Gotting.

Grades: Easts v Wests, 1, 7pm, Walker, Nat / Eleison, Zachary, J Walker / L Haley.

A2 grade: Swifts v Hancock Brothers, 2, 7pm, Nipperess-Sims, Christina / TBA, CGotting.

Sunday: C Grade – Swifts v Thistles / Hancocks, 1, 11:30 am, McPeake, Kiana-Lynne / TBA, L Haley.

D grade: Wests v Norths, 2, 11:30 am, TBA / Meloury, Aliesha, KBatten.

R2 grade: Swifts v Bellbowrie Green, 2, 1pm, Dobbs, George / Collier, Jasmine, L Haley.

Resolution grade: North vs. West, 1, 2:30 pm, Dobbs, George / Hooking, Hugh, R Chandler.

Grades: Swift v Hancock Brothers, 1, 5:30 pm, Walker, Nat / McManus, Ben, L Haley / S Smith.

Goodbye: Grade-Thistle; Reserve-Swift; R2-Belbowley Gold; D Grade-Swift.

Initially published as follows Check out the latest hockey equipment after the Queensland title

Place of originIpswich hockey fixtures | Townsville Bulletin

Back to top button